Focusflitsers controleren op telefoongebruik
Datum: 02-10-2025
Sinds mei staan er in Nederland zogeheten focusflitsers: flitspalen die controleren of bestuurders hun telefoon gebruiken achter het stuur. Inmiddels zijn er al elf in gebruik en leverden ze dit jaar ruim 12.000 boetes op.
Uit onderzoek blijkt dat driekwart van alle weggebruikers weleens zijn telefoon pakt tijdens het rijden. Dat leidt jaarlijks tot tientallen doden en honderden gewonden. Het is dus niet alleen kostbaar, maar ook gevaarlijk.
Ons advies
De verleiding kan groot zijn, maar pak je telefoon niet tijdens het rijden. Krijg je toch een boete? Dan kun je overwegen bezwaar te maken via een gespecialiseerd bureau, bijvoorbeeld Skandara.nl. Zij werken volledig digitaal en nemen je het hele proces uit handen. De gemiddelde slagingskans ligt rond de 25%.VZR heeft geen samenwerkingsafspraken met deze bureaus, maar wij horen van berijders positieve ervaringen. Ons advies: probeer het gerust, want niet geschoten is altijd mis.
Geplaatst op: 02-10-2025 11:30