Bijtelling grootste ergernis zakelijke rijders


Datum: 14-11-2025

Op vrijdag 14 november was VZR-voorzitter Martin Huisman te gast in de Nationale Autoshow van BNR. Deze aflevering ging het over het nieuwe grootschalige onderzoek onder zakelijke rijders dat VZR samen met meerdere partners heeft uit laten voeren.

Grootste ergernis
Dit onderzoek levert een schat aan informatie op over de vraag wat de zakelijke rijder tegenwoordig beweegt. Een nieuwe vraag die dit jaar gesteld is betreft de irritaties van de berijder. De grootste ergernis is de hoogte van de bijtelling, zoals wellicht te verwachten. Nu de korting hierop voor EV’s is afgeschaft hebben steeds meer mensen met de volle 22% bijtelling te maken. Ruim de helft van de berijders ergert zich hieraan, gevolgd door verkeersagressies op de tweede plaats en files op de derde plaats.
 
Pseudo-eindheffing
Ook kwam in de uitzending de pseudo-eindheffing weer aan de orde. Deze nieuwe belastingsoort is opgenomen in het Belastingplan 2026 en wordt komende week behandeld in de Tweede Kamer. Maandag en woensdag staat behandeling gepland in de vaste commissie voor Financiën en op donderdag volgt de eerste plenaire behandeling.

VZR is wél voor elektrisch rijden, maar tegenstander van deze nieuwe strafbelasting. Deze zal namelijk niet het gewenste effect opleveren en de bestaande verhoudingen tussen werkgever en werknemer juist verstoren. Berijders gaan uitwijkgedrag vertonen en zullen vaker kiezen voor de privé auto of een zakelijk mobiliteitsbudget. Daarover moet dan wel loonbelasting betaald worden, maar er is geen sprake meer van een fiscale bijtelling. Voor de elektrificering gaat dit dus niks helpen, volgens Huisman.
 
Berijders na 5 jaar minder tevreden
Overigens is de zakelijke rijder met een gemiddelde NPS score van +26 heel tevreden over zijn/haar auto. Wat wel blijkt is dat de tevredenheid afneemt naarmate men langer in de auto rijdt. Berijders die in het 5e jaar van hun contract rijden geven zelfs een negatieve NPS, wat inhoudt dat de auto dan netto vaker afgeraden wordt dan aangeraden.

Beluister hier de volledige BNR uitzending.

Interesse om als bedrijf partner te worden in het jaarlijkse onderzoek onder zakelijke rijders? Neem dan contact met ons op.
 

Geplaatst op: 14-11-2025 16:59

Heeft u een vraag, opmerking of klacht?

Neem contact met ons op, zodat één van onze experts u kan helpen.

Vraag stellen

Word lid en profiteer van de vele voordelen

  • vragen stellen, meepraten op het forum of uw klacht in behandeling geven
  • juridische ondersteuning bij problemen
  • 4 of 12 maal per jaar een aantrekkelijk autoblad in de brievenbus
  • maandelijks ledenbulletin met nieuws over onder andere bijtelling en privacy
  • exclusieve previews nieuw te introduceren (zakelijke) auto's
Word lid Lees meer over de voordelen